Ula

Naturalny sposób na piękne i zdrowe paznokcie

Pielęgnacja No Comment

Długie, piękne i mocne paznokcie to coś o czym marzy niejedna z nas. Niestety rzeczywistość często bywa zupełnie inna. A nasze paznokcie albo zbyt szybko się łamią albo rozdwajają. Są jednak sposoby, aby przywrócić im dawny blask i co najważniejsze wcale nie trzeba wydawać a to sporych sum. Oto kilka domowych sposobów, które z pewnością pomogą ci poprawić kondycję twoich paznokci.

1. Zadbaj o paznokcie od środka

To co jesz ma ogromny wpływ na twój wygląd. Zdrowa dieta to podstawa zdrowego i pięknego wglądu. Aby móc cieszyć się mocnymi paznokciami zadbaj o to, aby w twoich codziennych posiłkach.

2. Swoją kosmetyczkę wyposaż w olejek rycynowy

Ten cudowny specyfik można nabyć w aptece i kosztuje zaledwie kilka złotych. Jeśli twoje paznokcie się rozdwajają, wystarczy, że co drugi dzień będziesz przecierała je wacikiem nasączony olejkiem rycynowym. Pierwsze efekty powinnaś zauważyć już po dwóch tygodniach.

3. Relaksacyjna kąpiel oliwna

Moczenie dłoni w lekko podgrzanej oliwie to kolejny z domowych sposobów na wzmocnienie płytki paznokcia. Jeśli nie uda ci się zdobyć olejku rycynowego, z powodzeniem możesz go zastąpić takimi właśnie kąpielami. Powtarzaj je przynajmniej co pięć dni. Kąpiel najlepiej zafundować paznokciom zaraz przed snem. Ważne jest to, aby oliwa utrzymała się na nich jak najdłużej. W tym celu możesz założyć na ręce bawełniane rękawiczki.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *