Ula

Masaż klasyczny – relaks dla ciała

Pielęgnacja No Comment

Dzisiejszy wpis będzie trochę inny niż zwykle, bo nie będzie dotyczył pielęgnacji dłoni i paznokci, a relaksu dla ciała.

W dzisiejszych czasach, większość z nas żyje w ciągłym biegu. Stres, fast foody, brak czasu na chwilę odpoczynku robi swoje.  Jednak wbrew pozorom nie tak trudno jest się zresetować i pozwolił swojemu ciału się zrelaksować.

Masaż klasyczny Wrocław

Ja tak właśnie zrobiłam wybierając się na masaż klasyczny. Na czym polega i co daje?
Przede wszystkim doskonale rozluźnia mięśnie i pozwala ukoić nerwy. Jak się okazuje masaż klasyczny stosowano już w starożytności. Dziś również docenia się efekty jakie daje organizmowi i bywa traktowany jako terapia wspomagająca fizjoterapię w leczeniu wielu schorzeń. Co ciekawe nie tylko tych dotykających ciało, ale i umysł.

Masaż klasyczny jest również świetnym sposobem na ulgę przy skurczach mięśni, bólach głowy czy stawów. Sam masaż składa się z różnych technik – od głaskania, przez rozcieranie czy oklepywanie. Jego dynamika i natężenie powinna być dostosowana do potrzeb masowanego. Doskonałym dodatkiem do tego masażu jest aromaterapia czy muzykoterapia. Naprawdę gorąco polecam.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *