Ula

Demakijaż bez tajemnic

Pielęgnacja No Comment

Co rusz, kosmetolodzy podsuwają nam, uznane właśnie za innowacyjne, metody usuwania makijażu. Wybór sposobów i preparatów jest ogromny, choć obecnie bezsprzecznie króluje płyn micelarny.

Woda/płyn miecelarny

Fenomen rzeczonego płynu/wody micelarnej polega na zawartości miceli (cząsteczek), które do swojego wnętrza absorbują drobinki makijażu, pochłaniają sebum, a przy tym nawilżają skórę. Zatem zbędny staje się wieloetapowy demakijaż z użyciem płynu do demakijażu oczu, mleczka i toniku.

Chusteczki

Na rynku dostępne są też chusteczki nawilżone płynem do demakijażu. Jest to opcja dla zapracowanych, którzy nie lubią spędzać przed lustrem niekończących się godzin. To także doskonałe rozwiązanie podczas podróży, a także zwalnia nas z konieczności planowania zakupu płynu i wacików do zmywania.

W towarzystwie wody

Żele, pianki i kostki myjące są rozwiązaniem dla tych z nas, dla których użycie wody jest gwarancją skuteczności demakijażu. Wymagają one spłukania po zastosowaniu, a ich olbrzymią zaletą jest fakt, że można ich użyć pod prysznicem, podczas jednego seansu kąpielowego.

Stare dobre

Toniki, mleczka kosmetyczne, płyny dwufazowe do demakijażu oczu, mają chyba najdłuższą historię stosowania przez kobiety. Od zawsze mówiono nam, że to te produkty służą do usuwania makijażu. Jak się okazuje ich działanie nie straciło na aktualności. Jednak trzeba mieć na uwadze fakt, że nie można tych produktów stosować pojedynczo, ponieważ każdy z nich ma inne działanie. Rozpocząć należy od demakijażu oczu, by następnie zastosować mleczko oczyszczające i nawilżające zarazem. Oczyszczanie zakończ tonikiem, który przywraca właściwe PH skórze.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *